2013. október 01., 00:14Húszéves a Kolping család egyesület

Szombathely Város Kolping Egyesülete 2013 szeptember 28-án tartott 20 éves jubileumi rendezvényét a Martineum Felnőttképző Akadémián, melyen részt vettek a körmendi, győri Kolping család tagjai, valamint testvérvárosunk Kaufbeuren küldöttei is.

A 20 év történéseiből összeállított kiállítást  Horváth József pápai prelátus – örökös tiszteletbeli prézes nyitott meg.   Ezt követően az  ünnepi szentmisét Gál Sándor és Horváth József celebrálta, majd a Szent Márton fogadóállomást dr. Kis Péter mutatta be.

A  Martineum Felnőttképző  akadémián volt az ebéd, ahol az egyesület énekkara elénekelte  Székely asztali áldást.

A délutáni ünnepi kulturális  műsor keretében a szombathelyi Kolping Család tagjaiból álló énekkar   arra vállalkozott, hogy egy kis zenei blokkot mutasson be. Az amatőr kórus csak Kolping eseményekre készül,hogy egy kis színt vigyenek a programokba.

Műsoruk darabjai a következők voltak:

” Még azt mondják nem illik a tánc a magyarnak” Népdalkánon

Beethoven: ” Lobogjon a gyertyaláng” c. dala szintén a táncról szólt  más stílusban.

A “Széles a Balaton ” lassú csárdást egy gyors tréfás balatoni nóta követte.

Felszállott a kakas a meggyfára…  – Piros barna lány….   Háros felől kerekedik egy felhő… Jánoshídi vásártéren legény és leányvásár….

Végül egy Ősi ír áldást hallhatunk  mely rámutat Isten és ember kapcsolatának fontosságára.

Vezényelt: Darvas Zsolt, zongorán kísért: Pintér Éva

Prím Márton , a Hefele Menyhért Szakiskola 11.-es asztalos tanulója Rábaközi botos táncot mutatott be .

Műsor után először Gaál Sándor prézes mondott  köszöntőt, majd Csire Péter felolvasta Hudson Judit levelét.  Michael Schneider  és   Anton Oswald – a  Kaufbeureni Kolping család köszöntését követően minden jelenlévő  jelvényt és emléklapot kapott, majd   kötetlen beszélgetésre került sor az ünneplő egyesület és a vendégek között.

Kőszegfalviné Pajor Klára  elnök